Aktualności

Papier toaletowy VIPpaper TEPE MINI

VIPpaper papier toaletowy TEPE

Super delikatny Papier toaletowy

Wykonany jest z białej delikatnej dwuwarstwowej makulatury, a długość 50 metrów przekłada się, na bardzo ekonomiczny i wydajny produkt w stosunku do ceny.

Historia papieru toaletowego

Za czas wynalezienia papieru toaletowego, czy za początek użytkowania cienkiego papieru w celach higienicznych, uważa się XIV wiek, kiedy to w chińskich kronikach zanotowano pierwsze zamówienia dla użytku władcy, na papier w listkach. Papier był perfumowany.

Pierwszy fabryczny papier toaletowy został wytworzony na rynek przez Josepha C. Gayetty’ego, w USA 1857 roku. Nazwisko Gayetty było drukowane na każdym arkuszu. Towarzyszyła temu reklama zachwalająca papier jako „doskonale czysty artykuł do toalety i ochrony przed hemoroidami”.

Kolejny przełomowy moment nastąpił w roku 1879, kiedy to pojawił się papier toaletowy w rolce. Jedni twierdzą, że był produkowany przez Scott Paper Company – ówczesnego potentata w branży papierów higienicznych.

Inne źródła prowadzą do Hansa Klenka, niemieckiego bankowca. W magazynie wynajętym od urzędu prowiantowego w Ludwigsburgu miał zapoczątkować produkcję legendarnej rolki. Producent gwarantował, że każda z nich zawierała tysiąc listków papieru.

Wiek XX to ciągłe udoskonalanie produktu, powstanie papieru wolnego od drzazg, bardziej miękkiego i grubszego. W połowie lat 50-tych XX wieku firma Northern wprowadziła pierwszy kolorowy papier.

Obecnie w sprzedaży znajduje się papier toaletowy zarówno niebarwiony (szary), wybielany, bądź barwiony na pastelowe kolory.

Papier toaletowy w każdym domu

Papier jest już od wielu lat artykułem pierwszej potrzeby. Nie wyobrażamy sobie w dzisiejszych czasach brak papieru toaletowego w ubikacji domowej czy w ubikacji publicznej. Najchętniej wybieranym papierem jest biały, 2-warstwowy i 3-warstwowy, bo w dzisiejszych czasach komfort i higiena jest na wysokim poziomie świadomość ludzi.

Papier toaletowy marki VIPpaper

To papier, który zadowoli wszystkich użytkowników swoimi walorami. Dbanie o higienę to część naszego życia. Produkt jest wytwarzany w fabryce w Polsce. Spełnia wymogi dyrektyw w/s opakowań oraz ich odpadów. Jest to folia LDPE, która podlega recyklingowi. Wielka gama ofertowa tej marki pozwoli dobrać rodzaj papieru do twojego gustu i potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *