Aktualności

Sprzątanie mieszkania skutecznie i szybko!

Sprzątanie mieszkania

Sprzątanie mieszkania to nie lada wyzwanie dla wielu osób, które podchodzą do niego bardzo niechętnie. Chociaż chęć do życia w czystości często przewyższa lenistwo, sprzątanie może zająć dużo czasu, jeśli Twój dom jest duży. Dlatego coraz więcej osób chce poznać odpowiedź na pytanie, jak szybko i skutecznie posprzątać mieszkanie. W rzeczywistości szybkie i niezawodne sprzątanie mieszkania nie jest niemożliwe, można to zastosować w praktyce. Wystarczy postępować zgodnie ze wskazówkami zawartymi w tym artykule. Jeśli czekasz na gości lub chcesz spędzić część swojego czasu na sprzątaniu, a resztę spędzisz w przyjemny sposób, zachęcamy do zapoznania się z naszym poradnikiem

Sekret szybkiego Sprzątanie mieszkania — organizacja to podstawa

Możesz posprzątać mieszkanie w wyznaczone dni lub spędzić w nim trochę czasu każdego dnia. Codzienne, stopniowe sprzątanie Twojego mieszkania sprawi, że Twoje mieszkanie będzie świecić na zawsze, nie tylko w czasie wakacji. Dodatkowo możesz spędzić cały weekend na relaksie! Możesz robić coś innego każdego dnia tygodnia, pamiętając oczywiście o podziale obowiązków. Nawet nie poczujesz się, jakbyś robił ogólne porządki.

Ta metoda czyszczenia jest bardzo przydatna przed świątecznym sprzątaniem, nawet jednodniowe sprzątanie nie wystarczy. Są na to dwie rady — sprzątaj według jasnego planu z terminem i korzystaj z odpowiednio dobranych i funkcjonalnych akcesoriów i środków czystości, tylko wtedy możesz systematycznie przenosić się z pokoju do pokoju przy minimalnym czasie poświęconym na sprzątanie. Jak posprzątać dom zgodnie z harmonogramem? Podziel mieszkanie na strefy i bez wahania zacznij sprzątać.

W jaki sposób dobrze posprzątać mieszkanie?

Zasady skutecznego sprzątania powinny być jasne – odkurzaj przed myciem i czyszczeniem podłóg. Użyj ściereczki kuchennej z mikrofibry lub specjalnej szmatki elektrostatycznej, aby usunąć kurz. Jak wspomniałem wcześniej, przestrzegaj zasad: od góry do dołu. Najpierw zetrzyj górną część krzu, ponieważ opadnie ona na dolną część. Pamiętaj – im mniej rzeczy masz w pokoju, tym łatwiej będzie Ci je posprzątać. Dlatego w zależności od sytuacji masz 2 opcje dalszego działania. Jeśli planujesz posprzątać mieszkanie, po prostu spakuj wszystkie luźne rzeczy i rzeczy dzień wcześniej. Możesz tymczasowo zapakować je w kartonowych pudłach. To jednorazowe sprzątanie mieszkania, a szybkość jest dla Ciebie ważna, więc na razie trzymaj wszystko w miejscu, w którym osoby postronne nie mogą tego zobaczyć. Jest to świetna opcja na szybkie posprzątanie mieszkania przed wizytą gości.

Mycie powierzchni szklanych, mebli, podług, garnków

Bardzo istotnym aspektem jest dobranie odpowiednich środków do każdych powierzchni, warto użyć płynów przeznaczonych do tych czynności. Płyny do podług doprowadzą je do lśniących i zabezpieczonych przed kurzem i brudem. Płyny do naczyń pozwolą na szybkie umycie i otłuszczenie z uporczywych zabrudzeń i przypaleń. Do mebli warto użyć preparatów antystatycznymi związkami, które spowodują mniejsze osadzanie się kurzu. A szklane powierzchnie tupu lustra warto wyczyścić płynami do szyb i luster, gdzie efekt będzie zniewalający bez smug i plam. Zawsze pamiętaj o odpowiednim dobraniu środków czystości do swojej pracy.

Ostatnie szlify

Warto na końcowy efekt przewietrzyć mieszkanie oraz użyć ładnego odświeżającego powietrza, który wprowadzi do mieszkania równowagę i świeżość. Łatwe i skuteczne sprzątanie jest jak najbardziej możliwe, jeśli tylko podejdziesz do niego z arsenałem przygotowanym wcześniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *